2023 begint boordevol smaakvolle beloften in Brussel. Dit nieuwe project zal mensen uit de hele stad samenbrengen die er niet willen of moeten zijn. Je bent van harte welkom!
Deur Camille Vernin
Deze adressen hebben we getest...
Zeven, simpel en gezond
Op dit nieuwe adres vlak bij het Brugmannplein loopt u binnen voor een gezonde hap en gaat u voor uw favoriete koffiespecialiteit. De ruimte is groot en ingericht met ruwe en natuurlijke materialen op basis van hout en gepolijst beton. Een speciale vermelding voor de mooie watergroene kleur van het meubilair tot en met de schalen en borden.
Op het menu: koffie, thee, chai en matcha lattes of allerlei weldadige sapjes en shakes. Gezond maar niet sektarisch: Seven biedt immers ook een kleine selectie natuurlijke wijnen. Aan de eetkant kun je genieten van zalm & quinoa, rundvlees, veggie bowls, sobanoedels, een burrito van het seizoen of de soep van de dag. Evenmin te versmaden zijn de avocadotoast, eggs & cheese pancakes, acai en nutty bowls.
Zeven - Edith Cavellstraat 10 - 1180 Brussel
Menssa, nieuw concept ter opvolging van Bon Bon
Wat een metamorfose wacht de gasten als ze het voormalige Bon Bon binnenstappen! Weg zijn de kleine ronde tafels en de comfortabele beige stoffen stoelen. De neutrale tinten hebben plaatsgemaakt voor felgroene fluwelen hoge krukken aan een organisch gevormde bar die hele zaal in beslag neemt. Er wordt niet meer aan tafel gegeten volgens de klassieke formule, maar aan een enorme toog, op z'n Japans. Midden in het restaurant staat een houten boom waarvan de takken zich langs het hele plafond uitstrekken. Heel mooi, heel Belgisch en het werk van architectuurstudio Anne-Catherine Lalmand.
Want inderdaad, Bon Bon is niet meer. Anderhalf jaar geleden kondigde Christophe Hardiquest op het toppunt van zijn kunnen de sluiting aan van zijn emblematische tweesterrenrestaurant (dat een score van 19,5 kreeg bij Gault&Millau). De pagina werd omgeslagen, wat het begin van een nieuw verhaal betekende. "Ik kon me niet meer vinden in wat ik aan het worden was", aldus de chef die besloot een intiemere, transparantere plek met meer voeling te creëren. Vanaf nu kunnen gasten de gerechten tijdens de bereiding bewonderen, want de borden worden voor hun neus gedresseerd in een tot op de millimeter georkestreerd ballet.
Eerste doelstelling van de chef: natuur en mens met elkaar verzoenen. Licht, water, aarde en lucht zijn de drie elementen van de nieuwe keuken. Aldus probert de chef een andere visie op eten bij te brengen, natuurlijker, gezonder ook. Het gaat er niet om simpelweg een trend te volgen, het gaat erom jezelf in de picture te zetten met je eigen ideeën. Respect voor de plant, maar ook voor de planeet, waarbij de omgeving wordt gebruikt om ervoor te zorgen dat er niets verloren gaat van wat de natuur biedt.
Reken 250 euro voor het 5-gangenmenu en 300 euro voor het 7-gangenmenu. De lunch is heel bijzonder, zoals je zelf kunt zien. Aan het begin van onze maaltijd bereiden we een superverse maaltijd van geroosterde kool en appelbes, Tierenteyn-ijs en een grote verscheidenheid aan kruiden in een opmerkelijke porseleinen vijg. Het mozaïek van paling met rozemarijntabak en remoulade van zwarte radijs met oud plantersrum leverde een verrassend schilderij op ons bord.
Midden in een energiecrisis zet de chef in op de rauwe keuken, maar ook op houtvuren om het gas in de keuken te vervangen. We kunnen dan een teriyaki bereiden met rauwe ingrediënten, bestrooid met romaine, aardappelpuree, zuurkool en groen nat. Daarna volgde kalfsvlees met zwarte citroen, kikkererwtenragout en gemberaioli. Een speciale traktatie voor de avond is de 'Indian Sweet', een dessert gemaakt van vacherin, citroencurry en gember, bloedsinaasappelvinaigrette en een kerrieblad olie.
Mensa - Tervurenlaan 453, 1150 Sint-Pieters-Woluwe
WonderBao voor wie zin heeft in veganistische bao
Wat betekent het dat fastfood absoluut op het menu moet staan? Er is een zeer reële en verantwoorde tegenhanger, en het is een hit in het Verenigd Koninkrijk en de rest van Europa: fast good. Een van de grootste nieuwkomers in deze trend is WonderBao.
Op het menu: XL vegan bao's met biologische, lokale en duurzame ingrediënten. Achter het idee zit Vincent Philippot die ook al de ex-Dolma opende. Bedoeling? Tonen dat het mogelijk is om vegan en lokaal te eten zonder compromissen. Maar veganisme kan een stuk makkelijker te bereiken zijn. Bij WonderBao serveren ze krokante uienbeignets met cajunkruiden, ranchsaus, kikkererwten- en erwtenfalafels, huisgemaakte tahinisaus met geroosterde zwarte sesam of spliterwtenhummus met verse koriander. Tot zover de (niet zo kleine) sides (voor 6 euro) die we delen. Nu is het tijd voor the next best thing: XL-bao's (€ 10). En een speciale traktatie voor 'Smash Falafel', een falafel-bao met tuinbonen, venkel met lacto-gefermenteerde kurkuma, gekiemde zaden, tahinsaus met zwarte sesam, peterselie en munt.
Alle ingrediënten zijn Belgisch. De bao's komen uit Beersel, de seitan uit Jette, de paddenstoelen uit Brussel en de tofu uit Vlaanderen. Het biologische en natuurlijke aspect van dit eten is wat het zo speciaal maakt. Er is hier geen cola, maar ook geen lethargische fristificatie. Van sprankelend biologisch appelsap met een beetje "pittige" gembertoets (zonder toegevoegde suiker) tot bieren van Brasserie de la Mule, met biologische ingrediënten gebrouwen in Schaarbeek. We genieten van alles op hoge stoelen in een ontspannen sfeer.
Wonder bao - Sint-Bonifaciusstraat 34, 1050 Elsene
Clair/Obscur, hotspot voor vroege vogels en nachtraven
In de omgeving van het Drievuldigheidsplein drukt Clair/Obscur zijn stempel op de Kasteleinsbuurt. Deze nieuwe locatie is een gastropub, een hip Londens concept dat de rijke traditie van de Engelse pubs samenbrengt in een nieuwe setting, met zowel rijke vogels als nachtraven aan te spreken, zodat alle gasten van elkaars gezelschap kunnen genieten, ongeacht het tijdstip van de dag of nacht. Hiervoor biedt de plek niet alleen een gastronomisch menu op basis van gulle porties huisgemaakte gerechten, maar ook een ruime keuze aan bieren, ciders en allerlei soorten ambachtelijke gefermenteerde dranken als alternatief voor pils.
Denk dus aan een gezellige sfeer overdag, perfect voor een kop koffie of een brunch. Achter Clair/Obscur zit trouwens het team van de inmiddels befaamde Woodpecker-etablissementen, die door de jaren heen hebben bewezen dat ze weten dat het in de keuken moet aan toegaan. Op het menu? Royale pannenkoeken, eieren in alle maten en soorten (Benedict, op Turkse wijze, Huevos Rancheros, noem maar op,...), hamburgers, huisgemaakte kroketten en borrelplankjes. En dan is er de specialiteit van het huis, de Franse dips: troostrijke broodjes belegd met urenlang gestoofd vlees, dat je complexloos kunt soppen in hun kooknat. s Avonds is het tijd voor een speciaal Clair/Obscur event, een pittig witbier gebrouwen in samenwerking met Brasserie de La Source. Voor de drinkers van bitterzoet is er ook de Obscur Negroni. Avontuurlijke drinkers proeven de huisgemaakte bissap, een drankje van Senegalese origine op basis van hibiscus.
Het restaurant is als een intieme cocon met een prachtig decor, maar het is eigenlijk gewoon een bistro met een poëtische sfeer, waar je kunt genieten van tafelvoetbal. In deze atypische setting, waar je kunt genieten van een drankje, is het eten zowel lekker en subtiel, maar ook muzikaal en feestelijk. Kortom, hét eclectische adres bij uitstek.
Licht/Donker - Waterleidingsstraat 61/63, 1060 Brussel
... en deze willen we dolgraag gaan ontdekken
Malmö, voor al wie van zeevruchten houdt
Er waait een Scandinavische wind door Brussel dankzij de recente opening van Malmö. Dit adres in de populaire Kasteleinsbuurt is de nieuwe hotspot voor mensen die eten kopen (en ook voor de rest van ons).
De opening die oorspronkelijk gepland was voor januari, werd uitgesteld door de opening van Verigoud, een al even ambitieus project dat een combo van Mexicanen eten en tequila aanbiedt. Op hetzelfde kruispunt aan de overkant serveert Malmö binnenkort royale schotels met zeevruchten, maar ook een heerlijke halve kreeft of gerookte zalm met een romige zeewierboter, koolvisburgers met tartaarsaus, zeevruchtenpannetjes en moselen met chorizo... onder het genot van een glas wijn of sake.
Malmö - Amerikaansestraat 88, 1050 Elsene
Kamoun, een duik in het Midden-Oosten
Hoe je het ook bekijkt, je kunt deze prachtige plek openen in het donkerste deel van de wereld. Georges Baghdi Sar, de Syrische chef-kok van My Tannour, is voorstander van het concept en heeft daarom een lijst met suggesties opgesteld. Het adres biedt een mix van alle keukens uit het Midden-Oosten. Hun Instagram-pagina is alvast om van te watertanden: geroosterde bloemkool, gevulde langoustines, ultrazachte challah vol lekkers en allerlei brochettes.
Kamoun - Giststraat 29, 1050 Elsene
Panam Kebab, snackbar voor fijnproevers
Op het Fernand Cocqplein wordt een nieuwe snackbar ingericht. Het principe? Klassiek streetfood, maar dan op een hoger niveau. Weg met de saaie hapjes, welkom verse, lokale en vooral lekkere ingrediënten. "Of je nu in de stemming bent voor een vegetarische lekkernij of voor een meesterlijk stuk vlees, wij hebben alles wat je nodig hebt", aldus het adres dat binnenkort zijn deuren opent.
Panam Kebab - Fernand Cocqplein 14, 1050 Elsene
Nomade, om te proeven van de Marokkaanse sfeer
Als je naar Marrakech wilt reizen zonder te weten wat je doet, ga dan naar Nomade. Deze prachtige plek aan de Waterloosesteenweg fungeert als een authentieke en authentieke Marokkaanse keuken. Als we de geruchten mogen geloven, zijn hun lamstajine met pruimen en hun couscous royaal een ware traktatie. Er zijn ook spinaziepastilla's en een assortiment koude voorgerechten (humus, tabbouleh, aubergines, groenten, pompoen- en courgettepuree). Kortom, de perfecte plek om de Marokkaanse sfeer te proeven in Fort Jaco.
Nomade - Waterloosesteenweg 1351, 1180 Ukkel
Kline, voedsel delen tempel
Aan de rand van het Sint-Katelijneplein heeft chef Nico Corbesier zijn nieuwe adres ingericht. Wat staat er op het menu? Gedeelde gerechten op basis van lokale producten volgens de 'no waste' filosofie. Je kunt genieten van een enkel menu met 5 gangen + 1 amuse voor €50. Het restaurant, dat begon als een pop-up, biedt nu een ruime keuze aan eten in het centrum van de stad.
Kline - Sleutelstraat 2, 1000 Brussel